Jan Fröhlich
- desetinásobný mistr ČR ve dvouhře
- trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře

Generální partner

TEREZIA COMPANY, s.r.o.

Ostatní partneři

Český badmintonový svaz

Benátky nad Jizerou

Yonex

BK 1973 Benátky nad Jizerou

Kontakt

e-mail: jfrohlich[zavinac]hotmail.com

Jan Fröhlich na Facebook

7.6.2007

Toulouse

Po Madridu přišel turnaj v růžovém městě jižní Francie na hranici Pyrenejí. Od poloviny dubna konečně místo, kde po mém příjezdu nepršelo, i když se druhý den na chvilku také rozpršelo. Loni se mi na tomto turnaji hrálo dobře a letos po debaklu v Madridu se forma opět vrátila. V prvním kole jsem si poradil s vítězem kvalifikace Bernierem z Francie 21/6 a 21/19, ve druhém proti Winartovi z Indonézie hrajícímu za Španělsko to vůbec nebylo snadné, ale přesto ve dvou setech 21/19 a 21/17 v můj prospěch, ve třetím kole jsme si s Paixaem z Portugalska, který porazil německou dvojku Spitka, přestože ve třetím setu již prohrával 16/6 a 20/16, zaběhali asi hodinu a po setech 21/17,15/21,21/15 mě pak druhý den o postup do semifinále čekal nasazený číslo jedna Premek Wacha z Polska. Naposledy mě z kurtu tak řečeno smetl, takže byl favoritem v tomto zápase on. První set se odehrál v podobném duchu 11/21, ale postupně jsem si zvykal na rychlost jeho hry a útok a ve druhém setu se karta obrátila 21/11. Ve třetím setu mi na začátku utekl, horko těžko jsem dorovnával bodový rozdíl a podlehl 14/21.
Zajímavosti :
4 Češi v osmifinále.
Pavel Florián porazil finskou 1ičku Ville Langa 21/19 ve 3.setu (ten pak zlostí zlámal všechny rakety, co měl...asi 6 nebo 7 :))
Zatím téměř neznámý Brice Leverdez z Francie (fr. číslo 3-5) porazil podruhé za sebou 21/19 ve 3. setu Joachima Perssona z Dánska (semifinalista ME 2006). Ve 2. kole však hned podlehl.

 

25.5.2007

Spanish Open

V Madridu se mi opravdu nedarilo. Krome neustaleho deste a toho, ze mi v metru kdosi ukradl telefon, me hned v prvnim kole turnaje zastavil Michael Christensen z Danska.

 

22.5.2007

Mauritius International

Další turnaj v dáli mám za sebou. Pobyt na Mauriciu, přestože pršelo, byl velice příjemný, tedy až na některé chvilky v hale, ve které bylo občas pěkně dusno. Vzhledem k malé Tsunami pár dní před začátkem turnaje, byly vlny vysoké a téměř nikdo se nekoupal. Lidé na tomto ostrůvku v Indickém oceánu jsou velice milí. Ve dvouhře jsem byl nasazen jako jednička. Do čtvrtfinále jsem se probojoval vcelku hladce. Při přes hodinu trvajícím postupu do semi končícím 21-18 ve 3. setu v můj prospěch mi Nabil Lasmari, bývalá jednička Francie, nyní hrající za Alžír, ubral hodně sil. V semifinále jsem si nedokázal poradit s bývalým top 20 hráčem světa Christian Niel Kaldauem z Dánska a prohrál ve dvou setech 19 a 13. Ten pak ve finále podlehl nasazené dvojce Sasakimu z Japonska, který podal vynikající výkon. Tento měsíc mám jeden turnaj za druhým..Až přijde chvíle volna, přidám do galerie nějaké fotky z posledních turnajů.

 

11.5.2007

Singapore a Indonesia Open Super Series

  Zpočátku jsem váhal, zda se těchto dvou velkých turnajů v dáli, kde se měla potkat úplná badmintonová špička, zúčastnit.Nakonec jsem si řekl : proč ne?Vhledem k pozdnímu rozhodnutí a tedy nedostatku času jsem musel ještě bojovat o vizum do Indonézie a to až v Singapuru na ambasádě. Úsilí se nakonec vyplatilo.Na obou turnajích jsem startoval v hlavní soutěži.V Singapuru jsem ve dvou setech podlehl Satovi z Japonska a v Indonézii ve třísetovém přes hodinu trvajícím krváku Moodymu z Nového Zélandu 21-19,27-29,21-13.Přestože jsem se neprobojoval do druhého kola a byl po zápase zklamán, odvezl jsem si z obou turnajů pár bodíků, zkušeností, zážitků, kvalitních tréninků v místních vlhkých, dusných a horkých podmínkách (člověk se potil i skrz boty, že se nedalo v tréninku pokračovat). Na vedlejším kurtě v Jakartě hrál současně se mnou místní hrdina, nejoblíbenější badmintonista a pravděpodobně i (vedle Lin Dana z Číny) nejlepší badmintonista světa (pokud se mu chce) Taufik Hidayat a řeknu vám, to byla atmosféra! I nasazený hráč číslo 3.-4. Chen Jin z Číny se horko těžko vyrovnával s fandícím publikem a Taufikovým nástupem do zápasu.Indonesian Open je jeden z turnajů, na kterém mu opravdu záleží.
  V Indonézii jsem moc dlouho nepobyl a kromě luxusního hotelu Sultan a haly toho moc neviděl. Snad jen chodobu podél cesty z letiště na hotel, stovky pouličních prodavačů, divokou dopravu. Organizátoři nás ani moc nechtěli pouštět samotné do ulic Jakarty. Zato Singapur, kde se to hemží turisty, byl velice příjemný, až na to, že dost často pršelo. Poslední den však vysvitlo slunce a já se vydal na ostrov Sentosa, navštívil pláže, nejjižnější část Asie, podvodní svět a sochu Merliona (symbol Singapuru, spojení lva a ryby) s výhledem na město a oceán. Společně s dalšími hráči jsme se vydali na noční safari, což byl také příjemný zážitek.

 

28.4.2007

36 komnat BC Uzwil

Ve videogalerii naleznete slibená videa z období kolem Velikonoc. Celou sérii jsme nazvali \"36 chambers of BC Uzwil\". První část (komnaty 1 až 12) je hotova, do budoucna připravujeme i zbytek. Hodně zábavy...:o)

 

25.4.2007

MM Portugalska

V portugalském Caldas Da Rainha se mi nevydařila koncovka zápasu s H.K.Vittinghusem z Dánska a ve třetím setu jsem prohrál 21-18, jinak se mi hrálo vcelku dobře a zápas mě, musím říci, po dlouhé době bavil.Body nicméně nepřipisuji, neboť tato prohra přišla již v prvním kole.Počasí ušlo, pláž Foz Praia nebyla daleko, knihu od J.M.Simmela jsem si také vzal s sebou, bylo tedy kromě sledování průběhu turnaje do mého pondělního odletu co dělat.
Tato sezóna je pro mne uzavřena, je třeba otočit list, a 1.května vypukne dvanáctiměsíční kvalifikace na OH v Pekingu...

 

11.4.2007

Velikonoce

Doufám, že jste prožili příjemné velikonoční svátky. A opět hurá do školy a práce. Ve Švýcarsku má mládež nyní dva týdny práznin. Tady se pomlázky nepletou, přes zadek se neplácá. Místo toho se schovávají čokoládoví zajíčci a děti je hledají. My jsme s kolegou z BC Uzwil strávili část velikonočního pondělí v lese (viz. fotky). Venku je v těchto dnech opravdu nádherně, to se nedá sedět doma.
Časem přidám i zajímavá videa z této procházky...
 

 

6.4.2007

článek na stránkách VŠK

Na těchto nově otevřených stránkách naleznete krátký článek o mě :
http://www.vysokoskolskysport.cz/110764/opereny-micek-leta-na-webu

 

4.4.2007

Fotky z Finska

Ve fotogalerii naleznete pár fotek z turnaje ve Finsku, tedy z Helsinek a okolí.

 

31.3.2007

Helsinky (zprava je psana na laptopu s finskou klavesnici

V tuto dobu ve Finsku kazdorocne byvaji hromady snehu. Letos po nem, alespon v Helsinkach, nejsou temer ani pamatky.Co zimu alespon pripomina je teplota kolem nuly,pokud nejste zrovna na slunicku, a kusy ledu pri pobrezi, podel nehoz jsem podnikl jiz dve kratke prochazky s mym fotackem,takze pozdeji pridam i nejake fotky.Nejaky ten vylet me jeste ceka, nebot...proc jsem vlastne tady...Na turnaji jsem vypadl ve druhem kole.Nestacil jsem na V. Druzchenka z Ukrajiny, ktery po slabsim prvnim kole podal skvely vykon proti me.Ja jsem si v prvnim kole poradil s domacim Aki Kananenem, ktery den predtim vyhral svou skupinu kvalifikace a mohl tak nastoupit proti me.Do pondelka budu dychat vzduch zeme, odkud pochazi ma oblibena skupina Nightwish, a pak zase zpet do Uzwilu.

 

 
2011 Copyright Jan Fröhlich | Design by Martin Jelínek - www.badminton-sport.cz