Jan Fröhlich
- desetinásobný mistr ČR ve dvouhře
- trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře

Generální partner

TEREZIA COMPANY, s.r.o.

Ostatní partneři

Český badmintonový svaz

Benátky nad Jizerou

Yonex

BK 1973 Benátky nad Jizerou

Kontakt

e-mail: jfrohlich[zavinac]hotmail.com

Jan Fröhlich na Facebook

27.3.2007

Liga

Pro můj oddíl Uzwil letošní liga ve Švýcarsku zkončila. Play off uniklo o pouhé dva zápasy, jinak jsme na tom bodově stejně jako ti třetí a čtvrtí. Letos to bylo opravdu napínavé. S vedením oddílu jsme se přesto předběžně dohodli o prodloužení smlouvy o další rok.

Deltacar Benátky n.J na druhou stranu ligu v ČR vyhrál. Také to bylo napínavé. Gratuluji!

 

27.3.2007

Finsko

Ve čtvrtek odletám do Helsinek na další turnaj. Jsem druhý nasazený a v prvním kole mě čeká vítěz jedné z kvalifikací. Loni jsem na tomto turnaji byl ve čtvrtfinále, tak snad to letos bude ještě o chlup lepší...

 

16.3.2007

3 fotky

Vlkádám slíbeného "kocoura v botách", na této fotce má Honza Vondra jednu botu na badminton a jednu na ven.
Včera jsem slavil své 27. narozeniny. Děti manažera uzwilského hotelu, ve kterém jsem ubytován, mi namalovali obrázek. Panáček v černém jsem já. Občas se na nás příjdou podívat, když hrajem ligu. A v kuchyni mi upekli buchtu:)
  

 

15.3.2007

Swiss Open game over

O mé účasti na letošním Swiss Openu se snad ani nemá cenu nějak zmiňovat. Po několikanásobné změně soupeřů z důvodů odhlášení mi los nakonec přiřadil Michaela Lahnsteinera z Rakouska. V průběhu čekání na zápas, který byl nakonec vyhlášen až v cca. 23.30, se mi udělalo nevolno. Přesto jsem nastoupil s tím, že to zkusím. Člověk nikdy neví. V polovině druhého setu mi došlo, že to dál nepůjde, a šel soupeři podat ruku.

V průběhu turnaje bylo a zřejmě stále ještě je k vidění mnoho pěkných a zajímavých zápasů.

Úsměvné : Honzovi Vondrovi v průběhu zápasu proti S.Evansovi (IRL), finalistovi MM Chorvatska, praskla bota, přesto se mu poté  v botách na běhání (měl kliku, že mu povolili hrát, neboť boty byly černé) podařilo soupeře zdolat:) Dodatečně dodám video nebo fotku z tohoto duelu.Nazval bych ho \"kocour v botách\" :o) A jen pro zajímavost..Oba soupeři, které Honza na tomto turnaji porazil, zlomili zlostí raketu...

Překvapení : Ruský pár Durkin,Sorokina v mixu porazili dvojnásobného OH vítěze Zhang Juna z Číny, který sice nyní hrál s jinou partnerkou, ale Rusové hráli výborně. Loňský vítěz dvouhry Lee Chong Wei z Malajsie prohrál v prvním kole s Ronaldem Susilem ze Singapuru.

Veterán řádil : Tedy téměř veterán Jürgen Koch v kvalifikaci porazil tři Asiaty (z toho dva Indy) za sebou a probojoval se tak do hlavní soutěže, kde ho už třetí Ind však zastavil.

 

10.3.2007

Swiss Open

Kalendářní jaro je za dveřmi, sněženky jsou v plné kráse...
Swiss Open Super Serie začíná již za dva dny. Původně jsem měl hrát v prvním kole našlapané kvalifikace proti E.Kehlhoffnerovi z Francie, který nám loni na Thomas Cupu v Řecku (ME družstev mužů) překazil postup mezi prvních osm tím, že na tři sety porazil Honzu Vondru, ale Francouz se odhlásil a tak v pondělí večer v Baselu nastoupím proti Ajayovi Jayaramovi z Indie, který byl na jeho místo dosazen.
Peter Gade z Dánska (nejlepší hráč Evropy) na turnaji All England (Super Serie, jeden z nejprestižnějších turnajů BWF), který ještě probíhá, prohrál v prvním kole po hodně dlouhé době s jiným Evropanem. Poštěstilo se Dicky Palyamovi z Holandska. I ten nejlepší někdy klopýtne...Pokud se nemýlím, tak Peter Gade neprohrál v dospělých, kromě zápasu na loňském mistrovství Dánska proti Kenethu Jonassenovi, s vůbec žádným Evropanem.

 

2.3.2007

Videa

Ve videogalerii přibyla nová videa.Jedna výměna proti Perssonovi na German Openu (samozřejmě vítězná z mého pohledu, i když v prvním setu jich mnoho nebylo:().Dále pak několik vychytávek z dnešního tréninku v Uzwilu.

 

28.2.2007

German Open pro mne skončil

Cesta byla dlouhá, ale jsem zpět v Uzwilu. Současná dánská trojka Persson se se mnou v prvním setu, kde jsem měl trochu svázanou ruku i nohy, nepáral a nadělil mi 21/6. Ve druhém setu provaz povolil a zápas se stal vyrovnaným. Převážnou část setu jsem vedl, ale koncovka opět patřila Dánovi. S výsledkem 21/16 a hrou ve druhém setu jsem byl spokojen, ale zlobil jsem se na sebe, že jsem to nedotáhl do třetího setu, kde by třeba mohlo dojít k překvapení.
Některé asijské týmy s sebou přivezly na zkušenou své juniory, kteří samozřejmě museli hrát kvalifikaci. Z osmi kvalifikací postoupil pouze jeden Evropan.

 

26.2.2007

German Open

Po měsíční přestávce je čas zase začít mezinárodně soutěžit.Turnaj German Open v Mülheimu u Düsseldorfu je za dveřmi.Za pár hodin odcestovávám, ve středu mě čeká první zápas.Letos je účast opravdu mimořádná, nasazená jednička je Lin Dan z Číny, hráč č.1 světového žebříčku.Já se v prvním kole utkám s Joachimem Perssonem z Dánska.

 

11.2.2007

Erlangen

Horečka konečně jakžtakž ustoupila, tak jsem se mohl vrhnout do práce:
     Ve fotogalerii najdete pár fotek z letošního MČR.
     Zde připojuji fotky z přátelského utkání s Německem v Erlangenu.

 

 

8.2.2007

Erlangen - Přátelské utkání s Německem

     V úterý 6.2.07 jsme společně s Honzou Vondrou, Martinou Benešovou a Kristýnou Ludíkovou pod vedením trenéra Ladislava Vorla bojovali v německém Erlangenu, kam se na toto přátelské utkání přišlo podívat 1200 lidí, proti výběru Německa. Akce byla fantasticky zorganizována, atmosféra vynikající a přestože jsem hrál s horečkou, zápasy jsem si v míře užil. Kvůli mé nemoci, jsme se dohodli, že dvouhru odehraje Honza Vondra a já nastoupím do mixa. Přestože zápasy byly víceméně vyrovnané, vítězem se se skórem 5-0 stalo Německo. Večer oba týmy s organizátory akce společně povečeřeli v místní pizzerii. Ve středu ráno jsem pak vlakem odcestoval do Švýcarska, kde mě dnes večer čeká ligový zápas, musel tedy do Gery, kam se zbytek družstva přesunul, docestovat Petr Koukal a v zápasaech mě nahradit. V tomto druhém utkání Němci zvítězili 4-1. Těším se na pátek, kdy budu konečně moci ulehnout to postele a kurýrovat se...

 

 
2011 Copyright Jan Fröhlich | Design by Martin Jelínek - www.badminton-sport.cz