Jan Fröhlich
- desetinásobný mistr ČR ve dvouhře
- trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře

Generální partner

TEREZIA COMPANY, s.r.o.

Ostatní partneři

Český badmintonový svaz

Benátky nad Jizerou

Yonex

BK 1973 Benátky nad Jizerou

Kontakt

e-mail: jfrohlich[zavinac]hotmail.com

Jan Fröhlich na Facebook

5.2.2007

MČR 2007

     Letošní Mistrovství České Republiky v Českém Krumlově mi přichystalo nemilé překvapení. Petr Koukal ve finále dvouhry přerušil můj řetěz titulů. Po hodině a 15 minutách jsem mu podlehl ve třísetové bitvě. Hrál jsem špatně takticky i celkově, chyběla mi šťáva, rychlost...Petr naopak vytáhl vynikající útok, správnou míru motivace, nekompromisní trestání chyb, zápas si užíval...Pro mne od samého počátku byl zápas procházkou bodláčím, ale musím říci, že jsem si skvěle zatrénoval obranu:) Jednou to přijít muselo. Alespoň mám tyto kyselé chvilky za sebou. Na 10. titul si musím tedy ještě počkat:( Příště již nebudu mít co ztratit, budu moci hrát uvolněně a podat výkon odpovídající objemu a intenzitě mých tréninků. Vedle tohoto \"neúspěchu\" se nám s Hankou Milisovou opět nepodařilo ve finále smíšené čtyřhry zvítězit nad párem Titěrová-Herout. Letos to však bylo 21-18 ve třetím setu. Mix se odehrál před dvouhrou a velice pravděpodobně to bylo důvodem nedostatku sil při obhajování titulu. Díky tomu, že Petrovi Koukalovi soupeř v semifinále zápas z důvodu nemoci skrečoval, odehrál v průběhu mistrovství o pět zápasů méně než já. Co dodat? Kdo chce moc, nemusí také mít nic. Je to sport, život jde dál. Dnes má radost zase někdo jiný. Cílů mám před sebou v blízké budoucnosti ještě několik a tím hlavním bude samozřejmě kvalifikace na OH v Pekingu.
     Jeden titul jsem si domů přeci jen přivezl. Byl jsem vyhlášen Badmintonistou roku 2006, o čemž hlasovali členové výkonného výboru ČBaS a z 23 hlasů jsem jich získal 18. Nejpopulárnější badmintonistkou roku 2006, v této anketě mohl hlasovat kdokoli s emailovou adresou:), zvítězila Ivana Vilímková.

 

29.1.2007

MČR 2007

     Mistrovství republiky, jeden z cílů letošní sezóny, se blíží.Přípravný turnaj ve Švédsku mám za sebou.Vzhledem k tomu, že jsem prohrál již ve druhém kole, ušetřil jsem trochu sil na to, abych se v Českém Krumlově pořádně popral o svůj desátý titul v řadě.Momentálně se snažím doladit formu, takticky a psychicky se připravuji na případné soupeře, kteří mě budou chtít o můj cíl připravit.Zároveň se budu snažit vybojovat společně s Hankou Milisovou konečně i titul ve smíšené čtyřhře, ve které jsem v roce 1999 (s Reginou Raškovou) a 2006 (s Hankou Milisovou) skončil stříbrný.

     Momentálně probíhá na stránkách MČR www.mcr2007.cz i anketa o nejpopulárnějšího badmintonistu ČR pro rok 2006, tak pokud si myslíte, že to jsem já nebo mi fandíte, pošlete mi hlas:) Diky.

 

29.1.2007

Swedish International

     Mezinárodní mistrovství Švédska se odehrálo v Taaby u Stockholmu.V pátek 26.1. jsem jako nasazený hráč číslo 2 v prvním kole nastoupil proti Dánovi, kterého jsem na tomto turnaji zdolal i loni, a to ve třech setech.Věděl jsem, že zápas snadný nebude.Christian Lind Thomsen vzdoroval i letos, ale pouze dva sety.Po zápase, který skončil 21-18 a 23-21, jsem si šel na hotel odpočinout a začít se pomalu připravovat na mladého a nadějného Japonce Kenuchi Taga, který po snadném průchodu kvalifikací v prvním kole porazil svého zkušeného kolegu Sho Sasakiho, na jehož raketě jsem před třemi lety také skončil.Tago ukázal, že s ním máme do budoucna počítat.Mě se dařilo vzdorovat v prvním setu, který nakonec skončil 21-17.Druhý set byl snazší,21-12.Ani trojice kvalitních Dánů v dalších kolech na Taga nestačila a ten vyhrál celý turnaj.Mě po prohře nezbylo než si po náročných zápasech odpočinout, sledovat postup Japonce a dalších hráčů, projít se zmrzlým Taaby a pomalu se balit na cestu zpět.

 

 
2011 Copyright Jan Fröhlich | Design by Martin Jelínek - www.badminton-sport.cz