Jan Fröhlich
- desetinásobný mistr ČR ve dvouhře
- trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře

Generální partner

TEREZIA COMPANY, s.r.o.

Ostatní partneři

Český badmintonový svaz

Benátky nad Jizerou

Yonex

BK 1973 Benátky nad Jizerou

Kontakt

e-mail: jfrohlich[zavinac]hotmail.com

Jan Fröhlich na Facebook

28.4.2009

Portugalsko - Int. Series

Zítra odlétám do Lisabonu. Z letiště pak organizátoři mezinárodního mistrovství Portugalska odvážejí hráče do městečka Caldas da Rainha, které je témeř 90km vzdálené a kde se turnaj každoročně koná.
Přihlásil jsem se do dvouhry a do čtyřhry s oddílovým kolegou Kevinem Jossem, nad kterým budui bdít jako trenér.
Při finále švýcarské ligy jsem si bohužel bolestivě natáhl zadní stranu stehna, tak si ještě nejsem jist, zda budu moci hrát, ale snad to půjde.

 

28.4.2009

Švýcarská liga

O uplynulém víkendu se konalo finále nejvyšší soutěže družstev ve Švýcarsku.
Po 18 letech se do něho opět probojoval i BC Uzwil, za který s Rendou Nedělou hrajeme.
Snažili jsme se hodně, ale soupeř Adliswil-Zürich byl nakonec silnější. Obzvláště trio : Hückstädt (GER), Shaharudin (MAS), Hogianto (INA) bylo těžkou přakážkou na cestě za zlatem.
Ale stříbrné zakončení sezóny považuji určitě za úspěch.

Foto1: kdo pozná, jestli se radujem nebo pláčeme :)
Foto2: předávání medailí
Foto3: ze semifinálového zápasu proti Baselu
  

 

17.3.2009

Swiss Open 2009

Na letošní Swiss Open jsem mohl jen jako divák. Být kolem 180. místa na žebříčku nestačí ani na kvalifikaci. Bylo prima, že se tolik fandů badmintonu z Čech na ukázku toho nejlepšího na světě přijelo podívat.
Co se mi nejvíce líbilo:
MS : Lee Chong Wei vs Taufik Hidayat
několik pánských deblů - semifinále Fu - Cai proti Koo - Tan (pozdější vítězové) jsem bohužel neviděl:(
mladík z Dánska Jan O.Jorgensen : přístup, soustředění, zdravá dravost
LS: Saina Nehwal z Indie
Čína asi trochu zapracovala na mixech

 

10.3.2009

Stupně vítězů dvouhry mužů MM Chorvatska 09

A když jsem se do finále nedostal já, tak alespoň přidávám fotku těch, kteří ano. Honza Vondra se v prvním setu hodně snažil, ale pak Peter Mikkelsen ukázal, že ne jen tak pro nic za nic byl ve finále letošního mistrovství Dánska.

 

10.3.2009

Foto z MM Chorvatska

Před návratem domů jsem se ještě stihl vyfotit s mým přemožitelem...

 

7.3.2009

Záhřeb

Návrat na kurty se mi vcelku vydařil. Po vyhraném prvním kole (Yankov, Bulharsko, 21-16,21-13) mě čekala nasazená jednička Andrew Dabeka z Kanady (současný mistr Kanady, účastník OH v Pekingu, hráč první padesátky světa). Po zápase, který trval 1 hodinu a 12 minut, jsem z kurtu odešel jako vítěz. Druhý den mě ve čtvrtfinále čekal nejlepší Slovinec Luka Petrič, kterému se letos na tomto turnaji dařilo. Formu neztratil ani proti mě a zvítěžil 21-15 a 21-16.
Čtyřhru jsem nakonec hrál s Ali Kayou z Turecka. První kolo jsme prošli přes Řeky hladce, ale pak nás hladce zastavili Japonci.

 

21.2.2009

MM Chorvatska 2009

Rozhodl jsem se to zkusit...Po dlouhé pauze mě čeká první mezinárodní turnaj a to "Croatian International serie", který se koná v Záhřebu 5.-8.3.2009.
Přes mé velice nízké postavení na žebříčku startuji v hlavní soutěži ve dvouhře. Ve čtyřhře společně s mě neznámým Chorvatem Lukou Vlahkem jsme také v hlavní souteži.

 

2.2.2009

MČR 2009 - "den poté"

A je po mistrovství.
Pro ty, se kterými jsme se v Liberci neviděli :

Po vítězstvích nad Ondřejem Lubasem a Jakubem Bitmanem se mi podařilo obhájit semifinále z loňského roku. Na více jsem letos zřejmě kvůli trénikovému manku neměl. Pozdější Mistr ČR Petr Koukal hrál výborně a moc šancí mi ani v jednom setu nedal. Připadal jsem si jako šnek, který chce předběhnout rozzuřeného divočáka.

Ve čtyřhře jsme s Jirkou po průchodu kvalifikací začínali zápasy vcelku dobře, dokonce se nám podařilo nadělit i 21-3 :o), ale pár Sobota - Rubáš se na tento den velice dobře vyspal a chystané "překvapení turnaje" nám po třech dlouhých setech pokazil.

Výsledky, fotky, informace...  naleznete na www.mcr2009.cz

 

29.1.2009

MČR 2009

Zítra v pátek 30.1.2009 začíná Mistrovství ČR v Liberci.
Letos se budu účastnit ve dvouhře a čtyřhře mužů (s Jiřím Provazníkem).

 

3.12.2008

Strasbourg Masters - zpět doma

Akce, jejímž cílem je posunout badminton opět o krok dopředu, se mi líbila. Dobrá organizace a show. Lidé se podívat přišli...tak jsem se na kurtě snažil, aby přišli i příští rok. Několik mých tradičních fint a pár rybiček snad pomohlo:) Navíc jsme se Simonem sehráli vyrovnané utkání, kdy on v koncovce vytáhl lepší zbraně než já a zvítězil tak 23-21 ve třetím setu.
Potlesk patří Jean-Fredericku Massiasovi (bývalý reprezentant Francie), který se zasloužil o zorganizování této akce a snaží se badmintonu pomoci. Chtělo by to takových lidí více.

 

 
2011 Copyright Jan Fröhlich | Design by Martin Jelínek - www.badminton-sport.cz