Jan Fröhlich
- desetinásobný mistr ČR ve dvouhře
- trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře

Generální partner

TEREZIA COMPANY, s.r.o.

Ostatní partneři

Český badmintonový svaz

Benátky nad Jizerou

Yonex

BK 1973 Benátky nad Jizerou

Kontakt

e-mail: jfrohlich[zavinac]hotmail.com

Jan Fröhlich na Facebook

1.12.2008

Strasbourg Masters 2008

Zítra 2.12. se ve Village Neuf (Francie) koná první a druhé kolo turnaje nejlepších hráčů jednotlivých zemí Evropy. Obdržel jsem pozvání a přestože jsem měl ze zdravotních důvodů v plánu se účastnit mezinárodních turnajů až v roce 2009, pozvání jsem přijal a rád budu hájit barvy České Republiky. V prvním kole mě čeká Francouz Simon Manoury.

Nasazená jednička : Kenneth Jonassen z Dánska.
Loňský vítěz : Dicky Palyama z Holandska.

Semifinále a finále se pak koná 3. a 4.12.2008 ve Strasbourgu.

Více informací naleznete zde: www.strasbourgmasters.fr

 

23.11.2008

Nová starší videa

Vzhledem k tomu, že se momentálně žádných zajímavých turnajů neúčastním, přidal jsem do videogalerie pár výměn z turnajů již dávno neaktuálních :

German Open GP 2007: vs Joachim Persson (DEN)
Singapore Open Super Serie 2007: vs Shoji Sato (JAP)
German Open GP 2008: Richard Vaughan (WAL)

 

15.9.2008

Medvěd se probouzí ze zimního spánku...

...nebo spíše letního. Léto se nám chýlí ke konci. Událo se několik věcí. Olympijské hry skončily podle očekávání. Po táhlé kvalifikaci na OH se mi zasloužený odpočinek trochu protáhl. Musel jsem podstoupit operaci kýly a proto tahám hluboko zapadlé boty na běhání a sfoukávám prach z raket až nyní. Na konci září mi začína liga ve Švýcarsku, tak se musím na tento "test" připravit. Nicméně liga je něco jíného než turnaje. V lize se stačí připravit na 1 až 2 zápasy. Na turnaji je to série několika zápasů, pokud se daří:), ve 2, 3 až 4 dnech. Na to hned tak ready nebudu. Tudíž nechávám plavat, co se mi několik let dařilo dřžet... a to jest postavení na světovém žebříčku. Přibližně půl roku nebudu hrát turnaje a již nyní se těším na postupné prokousávání kvalifikacemi zpět nahoru...

 

28.5.2008

International Challenge v Madridu - (pro mě) poslední soutěž sezóny

Pro uzavření sezóny jsem se vybral turnaj ve Španělsku. Příprava tentokráte nebyla nijak divoká. Spíše jsem si plnil povinnosti před přechodným obdobím, které budu většinou trávit doma a v okolí Benátek n.J., a sem tam si zašel zahrát s juniorama mého klubu v Uzwilu či zaběhat. Po dlouhé době jsem nastoupil opět do debla na turnaji tohoto druhu a první zápas se, musím říci, vydařil. Mým parťákem byl tentokrát Zdeněk Sváta, se kterým jsme v roce 2006 vybojovali 5.místo na ME studentů v Lisabonu. V prvním zápase na nás nastoupili členové reprezentace Rakouska Zirnwald a Fang. Nečekal jsem, že bychom nad tímto párem mohli zvítězit, ale oběma se nám na kurtě dařilo a po třech setech 21-13,10-21,21-15 jsme odešli s úsměvem na tváři jako vítězové. Tento zápas mě ohromě bavil. Ve druhém zápase to s námi Španělé Barriga a Velazquez sehráli velice dobře takticky a nepříjemným tlakem na síti nás po vyrovnaném začátku nakonec smetli 21-13 a 21-13. Ve dvouhrách se nám také moc nedařilo. Zdeněk prohrál s Dánem a já s Indonézanem Ari Yuli Hartantem 21-7 a 21-14. Soupeř byl rychlejší a ke konci 2. setu jsem dokonce pocítil i únavu. Turnaj pro nás skončil, tak jsme před návratem domů vyrazili na pár dní k moři do Alicante...smýt trpké prohry slanou vodou a radovat se ze sluníčka a šumění vln.

 

7.5.2008

Interview po kvalifikaci

Josef Rubáš vs Jan Fröhlich

Olympijská kvalifikace skončila. Jak bys jí jedním slovem zhodnotil?
-Debakl

A pokud by ses měl rozpovídat? Kde byly Tvé herní krize a vrcholy v průběhu uplynulého roku?
-Dobrý začátek, předčasná radost, zranění, prohry s hráči, se kterými jsem nikdy neprohrál, ztráta sebedůvěry, radost z návratu domů po dvouměsíční tour - highlight v Bulharsku (můj nejlepší výkon roku), tlak pří úspěších Petra Koukala, snaha za každou cenu přidat něco navíc místo toho, abych si hrál své, pád dolů bez návratu…

Dá se říct, že po velmi dobrém rozjezdu přišel špatný konec?
-Přesně tak

Kdyby ses vrátil v čase do 1. 5. 2007, co bys v průběhu kvalifikace dělal jinak?
-Téměř nic, plán mi přišel dobrý, přál bych si, abych se býval nezranil a mohl se plnohodnotně připravit na nadcházející sérii důležitých turnajů…kde bych třeba byl býval úspěšnější a vše mohlo být jinak. Rád bych se vrátil na kurt do Indonézie a Ruska a znovu si ty dva zápasy zahrál:o)

V letošním roce se Ti na turnajích příliš nedaří, skoro by se dalo říct, že vůbec. Může za to psychická únava po dlouhé a náročné sezóně? Kde hledáš příčiny stávajících nezdarů?
-Ano, psychická únava, zklamání, postupná odevzdanost…
Přesto si ten zoufalý stav mé současné výkonnosti nedokážu vysvětlit.

Jak z herní krize ven?
-Dlouhá pauza nebude špatná.

Ty jsi byl mimořádně blízko účasti na minulých hrách v Athénách, jeden jediný míček. (popiš, prosím, minulou kvalifikaci a klíčové ME, podle mě je to neprávem zapomenuto…)
-Z 10ti potřebných výsledků v soutěžích olympijské kvalifikace do Atén jsem jich měl před poslední soutěží 9. Na ME v Ženevě jsem měl přidat výhrou v prvním kole ten desátý. Nad Rusem Schepalkinem jsem v prvním setu zvítězil 15-3 a vedl 14-10 ve druhém. On se však nevzdal a ještě nade mnou vyhrál 17-16 a 15-12. Tehdy nikdo nevěděl, jak moc důležitý ten zápas byl. Skončil jsem nakonec druhý pod čarou. Kdybych jeden ze 6 „mečbolů“ proměnil, mohl bych býval ČR v Aténách reprezentovat.

Zkusíš to ještě do Londýna 2012?
-Těžko říct. Pokud bude zdraví sloužit a tělu se bude chtít, třeba ano. I když, některé dny se ve mě probouzí fatalista…Něco mi říká, že Olympiáda, nevím proč, mi není souzena.

Vyhrají Čínští hráči všech pět disciplín? Pokud ne, kdo jim pětici „plánovaných“ vítězství překazí?
-Čína nevyhraje pánský debl a mix. Obojí jim vezmou Indonézani nebo Korejci.

Příjemné slunné dny vám všem přeje Honza F.

 

30.4.2008

ME družstev Herning - team ČR foto


 

22.4.2008

Mistrovství Evropy v Dánsku a konec kvalifikace na OH

Závěr sezóny a olympijské kvalifikace byl pro mne opravdu velkolepý (ironicky).
Ve družstvech ME jsem byl nasazen hlavně do mixů a deblů, což mě po dlouhé dvouhrové sezóně opravdu bavilo. Bohužel jsem ale družstvu nepřinesl ani bod. Nejvydařenější byl zápas v mixu s Kristínou Ludíkovou proti 29. páru světa Stoyanov, Eymard (FRA), kdy jsme prohráli 21-17 ve 3.setu. V posledním utkání proti Švédsku, kdy již téměř o nic nešlo, jsem si zkusil zahrát singla, pojal jsem to také jako přípravu na jednotlivce a moc dobře to nedopadlo. Zápas mě nebavil a nedokázal jsem se pořádně koncentrovat na ty správné věci. V 1. kole soutěže jednotlivců to proti Kehlhoffnerovi (FRA) o dva dny později vypadalo velice podobně a já odjížděl z Dánska bez jediného vyhraného zápasu. Mohu jen zopakovat, jednou jste nahoře a jednou dole (na loňském Sudirman Cupu jsem zas ani jednou neprohrál a cestoval domů s úsměvem na tváři). Šance kvalifikovat se na OH do Pekingu tím pro mě mizí. S touto formou nemá cenu se účastnit turnajů v blízké budoucnosti, proto jsem se odhlásil z Velo Dutch International. Cítím, že potřebuji dlouhou pauzu, abych zase dostal chuť hrát tunaje a doplnil energii potřebnou pro tah za vítězstvím. Badminton jako takový mě však baví nadále, takže se po létě budu moci zase těšit na novou sezónu. Na ME bylo vidět, že nejsem jediný, kdo by si potřeboval po dlouhém roce turnajů a tréninku oddychnout, objevilo se pár překvapení, ale vítězem ve dvouhře mužů se však podle očekávání stal Kenneth Jonassen z Dánska, který v Herningu, kde se ME odehrávalo, vyrůstal. Na Olympiádu se z ČR v mužské dvouhře tedy probojoval Petr Koukal, kterému se sezóna opravdu vydařila. Já jsem rád, že je kvalifikace za námi. Petrovi tímto gratuluji. Dokázal letos porazit hráče, které já nikdy neporazil. Já jsem naopak prohrál s hráči, kteří nikdy předtím nezvítězili nade mnou.
Všem, kteří mě podporovali a fandili, ze srdce děkuji!

 

22.4.2008

ME družstev

Základní skupina:
ČR - Francie 2-3
ČR - Anglie 1-4
ČR - Island 3-2
O pořadí:
ČR - Bulharsko 1-3
ČR - Švédsko 0-3
Celkově 12. místo
Vítěz: Dánsko
Veškeré výsledky naleznete na:  www.tournamentsoftware.com

 

11.4.2008

MM Finska

Ani Helsinky se nestaly místem návratu mé formy. Dán Kasper Oedum mě vyprovodil z Kurtu 21-14 a 21-9, takže jsem odpoledne ještě stihl využít pěkného poščasí a prošel se po městě. Na svém hotelu Scandic v centru města jsem pak ve zbytku pobytu zašel do posilovny a sauny (pro zajímavost, sauna je vynález Finů a má ji zde až 90 procent domů, alespoň to říkají:)) a v něděl jsemi se přesunul domů do ČR. V pondělí pak v nymburském sportovním centru začala společná příprava před ME družstev a jednotlivců, které začíná v sobotu 12.4. Ve skupině máme Anglii, Francii a Island.Držte nám palce:) V jednotlivcích pak mám ve středu 16.4. Kehlhoffnera z Francie, takže se může těšit na odvetu:) Několikanásobný Mistr Evropy Peter Gade z Dánska se letos nemůže zúčastnit, neboť si při silném kašli zlomil dvě žebra.

 

26.3.2008

Mezinárodní mistrovství Rumunska

Od roku 2004 stojí ve městě Timisoara pěkné sportovní centrum Banu Sport a koná se v něm badmintonové mezinárodní mistrovství Rumunska. Organizace turnaje, hala a hotel se mi líbil. Honzovi Vondrovi se zde asi také líbilo, když v roce 2006, což bych rád připomněl, turnaj vyhrál. Já vyrazil letos do Rumunska poprvé a chtěl jsem se pokusit na Honzův úspěch nějak navázat. Bohužel mi v cestě, a to již v prvním kole, stál budoucí vítěz Ville Lang z Finska. První set jsem začal nějak zvolna a prohrál 21-10, ale od prvního míče druhého setu se zápas změnil v maraton a řežbu o každý bod, což mě velice bavilo. Druhý set jsem vyhrál 21-17 a ve třetím setu, kdy si soupeř po několika dlouhých výměnách dokonce sedl na židli trenéra, aby si oddychl, jsem vedl 19-16, ale pak vytáhl Ville z kapsy všechna 4 esa. Díky dvěma prasatům a dvěma smečím 5cm od postranní čáry mě zdolal 22-20. Musím se přiznat, že se celkem těším, až prorazím tuto smůlu. Přesto jsem z Rumunska odlétal s dobrým pocitem, protože jsem si tento zápas velice užil.

 

 
2011 Copyright Jan Fröhlich | Design by Martin Jelínek - www.badminton-sport.cz