Jan Fröhlich
- desetinásobný mistr ČR ve dvouhře
- trojnásobný mistr ČR ve čtyřhře

Generální partner

TEREZIA COMPANY, s.r.o.

Ostatní partneři

Český badmintonový svaz

Benátky nad Jizerou

Yonex

BK 1973 Benátky nad Jizerou

Kontakt

e-mail: jfrohlich[zavinac]hotmail.com

Jan Fröhlich na Facebook

16.3.2008

Swiss Open v Basileji

Na letošním Swiss Openu ubrali počet účastníků, takže jsem se jen tak tak dostal do kvalifikace. Hned v prvním kole na mě nastoupil Dicky Palyama, mistr Holandska, a porazil mě 21-14, 21-15. Čína turnaj ovládla, mou disciplínu vyhrál mistr světa Lin Dan. Nic nového pod sluncem. Zvláštní bylo, že několik hráčů top 10 se na své zápasy úplně vykašlalo, hráli, jako kdyby nehráli nebo hrát nechtěli. Na druhou stranu je pozitivní vidět, že psychická únava sem tam padne i na ně. Každopádně ale byla k vidění spousta zajímavých zápasů. Já osobně jsem kromě finále viděl téměř všechny zápasy. Dokonce se z Čech přijelo pár lidí na tento turnaj do Basileje podívat, což se mi jako badmintonistovi moc líbilo.

 

27.2.2008

German Open

Ani v Německu se na mě štěstí neusmálo. Los nebyl úplně strašný, když vezmeme v úvahu, kolik kvalitních hráčů se turnaje zúčastnilo, ale ani ne tak příznivý, jako ho měli kolegové Honza Vondra s Petrem Koukalem. Richard Vaughan z Walesu mě porazil ve dvou setech 21-18 a 21-10. V prvním setu jsem se, jako nějaký junior, při vedení 16-11 asi zalekl jeho výhry a hra nabrala úplně jiný směr. Přesto se mi celkově hrálo lépe než před týdnem ve Vídni a Pavlovi Floriánovi děkuji za pomoc z trenérské židle.
Nyní mě čeká týden turnajového volna a tvrdého tréninku. Poté ze zúčastním super série Swiss Open v Basileji, která začíná 11.3.08, kde mi los do prvního kola kvalifikace přihodil Dickyho Palyamu z Holandska.

 

24.2.2008

Austrian Int.Series

Můj první mezinárodní turnaj jednotlivců v roce 2008 se mi moc nevydařil, jako ostatně žádnému z prvních čtyřech nasazených ve dvouhře mužů. Jeden nepřijel, další dva vypadli hned v 1.kole a jeden ve 2. Já jsem nestačil na Nathana Rice z Anglie (21-16 a 21-14). Ve dvouhře žen se vlastně nasazeným také nedařilo tak, jak by mělo. Pravděpodobně to jsou ještě následky náročného minulého Thomas a Uber Cupového týdne.

 

19.2.2008

Thomas Cup a Uber Cup

V místech, kde před X lety byla jen voda, vyrosta fantastická hala a my se v ní snažili postoupit ze skupiny mezi prvních osm v Evropě. Po vítězstvích 3-2 nad Švýcarskem a Rakouskem, kde jsme dominovali ve dvouhrách, nás bohužel zastavil Wales, také 3-2. Druzí ve skupině se musíme spokojit s 9.-16. místem. Mě osobně se podařilo ve dvouhrách neztratit ani set, i když se k tomu chvílemi schylovalo. Ženy po prohře s Dánskem a Běloruskem a vítězstvím nad Estonskem skončili ve skupině až 3. V obou soutěžích dominovalo Dánsko.

 

3.2.2008

Thomas Cup a Uber Cup - ME družstev mužů a žen

Letošním prvním zahraničním výjezdem pro mě nakonec bude soutěž družstev a reprezentace ČR na tzv. Thomas Cupu, ME družstev mužů konaném v holandském Almere. Je to jakási obdoba tenisového Davis Cupu. Hrají se tři dvouhry a dvě čtyřhry. Náš tým je nasazený v jedné z osmi skupin. Jako soupeři se na nás připravují: Wales, Rakousko a Švýcarsko. Ženy budou současně bojovat v tzv. Uber Cupu. Český tým bude v příštích pár dnech společně ladit formu ve sportovním centru v Nymburku, čehož se já bohužel nemohu zúčastnit, nemoť mám důležité kolo ligy ve Švýcarsku, kde alespoň proklepnu případné soupeře.

 

3.2.2008

MČR - dvouhra mužů

Před mistrovstvím jsem se cítil velice dobře a doufal v desátý titul. První dvě kola jsem prošel relativně hladce, ale v semifinále mě Jan Vondra překvapil nejen dobrým útokem, ale i překvapivou fyzickou připraveností a já mu ve třech setech poprvé v životě na MČR podlehl. Vylosování bylo tradičně nepříznivé a náš zápas se stal jakýmsi předčasným finálem mistrovství. Vítěz našeho duelu ovšem po bitvě trvající déle než hodinu nestačil přes noc zregenerovat a jeho soupeř Petr Koukal, který prošel druhým semifinálem velice hladce, neměl ve finále ani moc práce. Troufám si říci, že letos nevyhrál nejlépe připravený hráč. Ale to se stává, je to sport a my přesto gratulujeme.

 

31.1.2008

MČR 2008

Rok uplynul jako voda a je tu zase Mistrovství ČR. Letos po 9 letech opět v Praze.
Veškeré info naleznete na : www.mcr2008.cz
Kdo se chcete přijít podívat, určitě mrkněte na tyto stránky MČR. Dají se tam rezervovat místa k sezení, která jsou bohužel limitovaná a na stání se prý do haly pouštět nebude. Tak bych nerad, aby nějaký fanda zůstal venku za zavřenýma dveřma...
Začíná se v pátek 1.2.08 kvalifikací od 12 hod. a po slavnostním zahájení prvními koly od 15.30, a vše to končí finálovým blokem v neděli 3.2.08 od 10 hod.

 

31.12.2007

Silvestr

Vánoční svátky utekly jako voda...Nezbývá než popřát pohodový přechod z roku 2007 do 2008...!
Vše nejlepší...

 

24.12.2007

Veselé Vánoce

Všem přeji příjemný Štědrý Den!

 

15.12.2007

Italian Int. Challenge

Poslední turnaj v roce 2007 mám za sebou. V Římě, jako na dvou předešlých ročnících MM Itálie, bylo příjemně. Sluníčko, předvánoční výzdoba, výborná pizza, v ulicích centra spousta lidí. Na kurtě se však nedařilo tak, jak by se chtělo. Druzchenko je typ hráče, jehož hra mi očividně nesedí. Na vítězství v prvním setu bych ale v jeho průběhu sázel spíše na sebe. Koncovka mi bohužel utekla, hlavně kvůli bezchybné hře soupeře, kdy to bylo opravdu potřeba. Ve druhém setu se mi zdálo, že Druzchenko zrychlil a zpřesnil a já pocítil jakousi předvánoční únavu. Jediné pozitivní, co z toho setu pamatuji bylo, že jsem zasmečoval bekhendem po čáře a získal tím bod, aniž by se soupeř míče dotkl. Odpovědí mi bylo přihrání míče a pokývnutí, že si toto podání zasloužím.

Z Říma jsem si tedy moc bodů nepřivezl. Nyní mě čeká vyležení nachlazení, odpočinek, Vánoce doma, na které se moc těším, zapracování na kondici a příprava na lednové soutěže v Asii.

 

 
2011 Copyright Jan Fröhlich | Design by Martin Jelínek - www.badminton-sport.cz